5 způsobů, jak se motivovat během dne

20. února 2015 v 12:04 | Yuki |  Niečo na zamyslenie
motivace

Motivace je klíčem k úspěchu. Pokud dokážete sami sebe motivovat, budete dosahovat kladných výsledků ve všem, co děláte. Tady je několik způsobů získávání motivace:
  1. Vstávejte brzo
Pokud ráno nechvátáte div se nepřerazíte, máte v zásobě dostatek času, abyste se morálně i fyzicky připravili na nadcházející den. Budete se cítit mnohem jistější a klidnější. Zacvičte si - udělejte si rozcvičku, zaběhejte si, meditujte, poslechněte si nějaké oblíbené skladby - a minimálně půl dne budete mít dobrou náladu. A k tomu je samozřejmě třeba jít trochu dřív spát a odpočinout si.
  1. Zvolte si citát dne.
Vyberte si nějaký inspirující citát hned ráno a držte ho v hlavě v průběhu celého dne. Jak jen pocítíte potřebu dodatečné motivace, vzpomeňte si na něj. Tak budete mít vždycky po ruce něco, co vám zvedne náladu a pomůže zbavit se negativních myšlenek. A přestaňte o sobě špatně smýšlet. Jste jedinečná osobnost; když o sobě pochybujete a nevěříte si, urážíte tu velikou sílu, která vás přivedla na tento překrásný svět. Připomínejte si to častěji.
  1. Nezdary neexistují, jsou jen zkušenosti!
Jednou ze základních příčin ztráty motivace je negativní vztah k tomu, co se děje kolem vás. Pokaždé, když vám v hlavě vyvstanou negativní myšlenky, ztrácíte část energie. Máte-li je v hlavě neustále, cítíte se zbytečný a nervózní po celý den. I když se třeba setkáte s problémy, pamatujte, že je to jen možnost, jak upravit své konání, nikoli důvod k sejití z cesty.

  1. Pomáhejte jiným.
Pomoc druhým vždycky motivuje. Když pomáháte někomu vyřešit jeho problém, zapomínáte na své vlastní. To neznamená, že se jim vyhýbáte, prostě se vám začnou zdát méně hrozivé. Kromě toho uznání lidí a vědomí, že jste vykonali dobrou věc, vám přináší množství pozitivních emocí. Abyste zlepšili vlastní život, zlepšujte životy jiných.
  1. Prostě začněte pracovat!
Pochyby jsou člověku vlastní. Není možné na 100% odhadnout svou cestu a zbavit se pochyb. Práce je nejlepší prostředek proti nejistotě a strachům. Nic vás nedonutí prohrát, pokud to sami nedovolíte. Pracujte a vítězte! Pokud se pro tohle rozhodnete, budete to muset plnit po celý den.
A ještě: čím prostší je váš život, tím více štěstí vám přináší. Méně stresů a obav. Dalajláma říká: "Je-li problém řešitelný, nestojí zato se ho bát. A je -li neřešitelný, pak bát se ho nemá smysl."
Zdroj http://www.pronaladu.cz/5-zpusobu-jak-se-motivovat-behem-dne/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lamilka Lamilka | Web | 22. února 2015 v 14:46 | Reagovat

Hmmm...jsi fakt dobrá! Budu se motivovat. Ne, že bych si to občas neříkala, ale člověk si to rád přečte i u někoho jiného a tím si to i připomene :-)

2 yuki yuki | 22. února 2015 v 15:11 | Reagovat

Presne tak :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama